Skincare outs - čemu se rozhodně vyhnout v domácí péči

22.01.2024

Sociální sítě jsou v dnešní době přehlcené tipy o skincare, ale ne vždy jsou rady z internetu ta nejlepší volba, samozřejmě vždy doporučuji svěřit se do rukou odborníka, který by měl poradit i s domácí péčí. Probereme si pár věcí, kterým se 100% vyhnout:

Doma vyrobené pleťové masky

Samozřejmě najdete spoustu receptů na domácí masky, ale těmi můžete pleti kolikrát jen uškodit. Navíc v domácích maskách nejsou konzervační látky, takže se v nich snadno tvoří bakterie a problém je hned na světě. Samozřejmě ingredience, které najdete v kuchyni, jsou většinou v kosmetických produktech obsaženy, ale bez toho abyste věděli, jak spolu fungují a navazují, se do výroby nepouštějte.

Kokosový olej

Problémem je, že kokosový olej je vysoce komedogenní, takže způsobuje ucpávání pórů a tvorbu akné. Na trhu je ale spoustu olejů, které jsou určeny přímo na typy pleti. Například pro suchou pleť bych volila olej šípkový, meruňkový, arganový nebo jojobový. Pro zralou a normální pleť-růžový, levandulový, moringový.

Jakékoliv mechanické "čističe"

Obzvlášť pokud řešíte nějaký problém s pletí, můžete si tímto ještě přitížit. Záněty si kartáčkem roznesete po celé pleti.

Odličovací ubrousky

Ubrousky NIKDY neodstraní všechen makeup a nečistoty z pleti. Látky z ubrousku se nedostanou do dostatečné hloubky pleti a zůstanou jen na povrchu. Proto doporučuji zaměřit se na dvoufázové čištění, které je klíč k dobře fungující skincare rutině.

Horká voda

Mytí obličeje horkou vodou může vysát vlhkost z vaší pleti a zanechat ji suchou a možná i podrážděnou. K odstranění čistícího produktu doporučuji použít vlažnou vodu. Horká voda může vést k zarudnutí obličeje a pálení, hlavně pokud máte citlivou pokožku nebo rosaceu.